Partnerzy

 

PATRONAT HONOROWY

 

ASTRATA EUROPE

Mając ponad 25 lat doświadczenia, Astrata cieszy się opinią zaufanego dostawcy oraz lidera w zakresie rozwiązań IT opartych o lokalizację, będąc tym samym jedną z najprężniej rozwijających się firm w branży telematyki na świecie.

 

EUROMASTER POLSKA

Euromaster to sieć profesjonalnych warsztatów specjalizujących się w serwisie ogumienia i lekkiej mechanice, działająca na terenie całego kraju. W Polsce sieć rozwija się od 2008 roku na zasadzie franczyzy i obsługuje pojazdy wszystkich typów. Jako eksperci mobilności stawiamy sobie za cel zapewnienie bezpiecznego, bezstresowego i komfortowego podróżowania wszystkim naszym klientom, bez względu na czas i miejsce.

MICHELIN POLSKA

Michelin Polska S.A. zatrudnia ponad 4500 osób. Firmę tworzą: fabryka zlokalizowana w Olsztynie, w której mieści się siedziba Spółki i jest jedną z największych struktur Grupy Michelin w  Europie oraz Dyrekcja Handlowa znajdująca się w Warszawie.

 

TRANSICS A WABCO COMPANY

Firma Transics opracowuje i wprowadza na rynek oprogramowanie, sprzęt oraz usługi przeznaczone dla operatorów flot transportowych. Dzięki tym rozwiązaniom można zwiększać wydajność i opłacalność procesów logistycznych, usprawniać styl jazdy oraz sprawić, by był on bardziej bezpieczny i przyjazny dla środowiska, a ponadto poprawiać poziom obsługi klienta.

 

INTERLAN

Firma InterLAN już od 1991 roku specjalizuje się w produkcji systemów informatycznych dla firm. Od poczatku działalności specjalizują się w tworzeniu oprogramowania dla transportu, spedycji i logistyki. Swoim Klientom zapewniają sprawdzone i bogate w specjalistyczny „know how” oprogramowanie, którego wdrożenie przynosi w krótkim czasie wymierne efekty organizacyjne i finansowe. Bazując na wieloletnim doświadczeniu w obsłudze dużych firm z branży TSL, InterLAN stworzył w 2003 roku zintegrowany system informatyczny InterLAN SPEED łączący w sobie wszystkie funkcjonalności niezbędne do prowadzenia działalności transportowo-spedycjnej, a dedykowany dynamicznie rozwijającemu się segmentowi małych i średnich firm. Zaawansowna technologia oraz owarta i modułowa budowa systemu umożliwiają dobór funkcjonalności i ich rozbudowę w miarę rosnących potrzeb Klienta. W zasięgu zainteresowania firmy są również projekty realizowane na indywidualne zamówienie Klienta.

 

PARTNERZY MERYTORYCZNI

 

 

CENTRUM IM. ADAMA SMITHA

Misją Centrum jest badanie gospodarki rynkowej i działanie na rzecz wolnego rynku budowanego na fundamencie: wolności i moralności; prywatnej własności; swobody umów w granicach prawa; ograniczonej ingerencji władz publicznych w gospodarkę; wolności słowa oraz działanie na rzecz wolnego i odpowiedzialnego społeczeństwa.

 

 

GRAPHENE PARTNERS

Zespół Graphene Partners składa się z doświadczonych ekspertów z branży logistycznej. Dostarczają rozwiązania praktyczne, które sprawdzają się w rzeczywistości. Graphene Partners wspiera swoich Klientów w usprawnieniu ich logistyki, przede wszystkim w optymalizacji łańcucha dostaw, fuzjach i przejęciach, negocjowaniu umów logistycznych oraz zarządzaniu projektami logistycznymi.

 

 

IT LOGISTICS

IT-LOGISTICS to polska firma spedycjna z siedzibą w Gdyni. Zajmują się obsługą ładunków kontenerowych w imporcie, eksporcie i tranzycie z wykorzystaniem różnych środków transportu, dysponują też własną agencją celną. Oferują usługi na najwyższym światowym poziomie. Działając w oparciu o Ogólne Polskie Warunki Spedycyjne 2002, firma jest członkiem PISIL – Polskiej Izby Spedycji i Logistyki oraz FIATA – Międzynarodowej Federacji Zrzeszeń Spedytorów o ogólnoświatowym zasięgu.

 

KONFEDERACJA LEWIATAN

Jedna z najbardziej wpływowych polskich organizacji biznesowych, reprezentującą interesy pracodawców w Polsce i Unii Europejskiej. Konfederacja zabiega o konkurencyjne warunki prowadzenia biznesu. Dba o trwały wzrost gospodarczy, lepsze prawo, zdrową konkurencję, wzrost zatrudnienia i wzmocnienie kapitału społecznego. Skupia ponad 4100 firm zatrudniających w sumie ponad 1 mln osób. Członek Rady Dialogu Społecznego. Jako jedyna reprezentatywna organizacja polskich pracodawców posiada przedstawicielstwo w Brukseli i należy do BusinessEurope – największej europejskiej organizacji reprezentującej interesy przedsiębiorców i pracodawców wobec Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i innych instytucji UE.

OE-X LOGISTICS

Spółka z Grupy OEX posiada ponad 15-letnie doświadczenie w obsłudze logistycznej sektora e-commerce, materiałów POS i programów lojalnościowych. Oferują także usługi z obszaru e-procurement i e-delivery. Realizują projekty dla kilkuset klientów. Firma zarządza nowoczesnymi centrami logistycznymi o powierzchni 30 000 m kw. Odpowiada za zwiększanie sprzedaży produktów i usług klientów oraz optymalizację kosztów realizując projekty z zakresu: obsługi e-handlu i logistyki materiałów marketingowych, optymalizacji zakupów, merchandisingu i zarządzania zespołami handlowymi, promocji i marketingu.

 

 

OPTIBUY

OptiBuy to międzynarodowa firma konsultingowa specjalizująca się w zarządzaniu zakupami. Zapewnia szeroki wachlarz rozwiązań zakupowych, wykorzystując w tym celu międzynarodową sieć biur (w Polsce, Czechach, Niemczech, Szwajcarii i Chinach), dogłębną znajomość rynku i rozbudowany zestaw narzędzi informatycznych. Jest jedną z czołowych firm zajmujących się doradztwem zakupowym w Europie Środkowo-Wschodniej. Jej specjalności to optymalizacja kosztów zakupów (projekty redukcji kosztów), projekty z zakresu outsourcingu zakupowego oraz Global Sourcing, a także wdrażanie specjalistycznych rozwiązań w zakresie oprogramowania zakupowego (Ivalua, NextBuy).

 

PARLAMENT EUROPEJSKI

Parlament Europejski jest ważnym forum debaty politycznej i podejmowania decyzji na szczeblu UE. Posłowie do Parlamentu Europejskiego są wybierani bezpośrednio przez wyborców we wszystkich państwach członkowskich, aby reprezentować ich interesy w procesie stanowienia prawa UE i pilnować, żeby inne instytucje UE pracowały demokratycznie. W wyniku kolejnych zmian w europejskich traktatach Parlament z upływem lat zdobył znaczące uprawnienia ustawodawcze i budżetowe, które umożliwiają mu – na równi z przedstawicielami rządów państw członkowskich zasiadającymi w Radzie – określanie kierunku, w jakim zmierza europejski projekt. W działaniach tych Parlament stara się propagować demokrację i prawa człowieka – nie tylko w Europie, ale także na całym świeci.

 

PWC Polska

Wiodąca globalna organizacja świadcząca profesjonalne usługi doradcze. Korzystając z wiedzy i kwalifikacji ponad 236 tysięcy pracowników w 158 krajach, dostarcza klientom najwyższą jakość usług w zakresie doradztwa biznesowego, doradztwa podatkowego i prawnego oraz audytu. Ooferta jest kierowana do firm działających we wszystkich sektorach gospodarki – zarówno do największych koncernów, jak i lokalnych przedsiębiorstw rodzinnych.

 

SZKOŁA GŁÓWNA HANDLOWA W WARSZAWIE

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie jest najstarszą uczelnią ekonomiczną w Polsce. Zmierzając do nadania swej działalności akademickiej wymiaru europejskiego, łączy ona ponadstuletnią tradycję z podejmowaniem zadań teraźniejszości oraz wyzwań przyszłości. W nauczaniu i wychowywaniu Szkoła dąży do przekazywania najnowszej wiedzy, umiejętności rzetelnej pracy oraz odpowiedzialności wobec społeczeństwa, a w badaniach naukowych kieruje się szacunkiem dla prawdy oraz pożytkiem społecznym. Uczelnia kształci i prowadzi badania w zakresie ekonomii oraz nauk o zarządzaniu, korzystając z dorobku innych nauk społecznych.

 

TRANSPORT I LOGISTYKA POLSKA

Organizacja zrzeszająca liderów polskiego rynku transportowo-logistycznego. Członkowie TLP zatrudniają łącznie ponad 25 tys. pracowników. Do celów TLP należy m.in. ochrona, promowanie i reprezentowanie wspólnych etycznych, ekonomicznych i prawnych interesów swoich członków oraz tworzenie wśród polskiej i zagranicznej opinii publicznej pozytywnego wizerunku polskiego transportu drogowego. TLP jest członkiem Konfederacji Lewiatan i za jej pośrednictwem ma wpływ na stanowisko Business Europe.

 

QUEST CHANGE MANAGERS

QUEST Change Managers to zespół konsultantów, którzy, korzystając ze swojego doświadczenia, wiedzy i umiejętności pomagają firmom w całej Polsce w osiąganiu coraz lepszych rezultatów i dynamicznym rozwoju. Wspierają również młode pokolenie Polaków w ramach organizacji edukacyjnej AKADOS – Akademia Dobrego Startu.