Prelegenci

Adam Chazanow

Graphene Partners

Ponad 12 lat pracował na szczeblu Dyrektora Naczelnego / CEO u globalnych liderów branży logistycznej i kurierskiej, m. in. DHL, CEVA, Exel i DPD. Obecnie jest Członkiem Rady Nadzorczej Siódemka S.A. Adam brał udział w licznych projektach restrukturyzacyjnych oraz M&A o łącznej wartości ponad 1 mld PLN. Stale współpracuje jako doradca wiodących funduszy private equity w Europie, USA i Azji.


dr Tomasz Gonsior

Optibuy

Dr nauk ekonomicznych w zakresie zarządzania zakupami uzyskany na Uniwersytecie w Kolonii, absolwent studiów ekonomiczno-technicznych w Karlsruhe Institute of Technology (KIT). Wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego i Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w obszarze zarządzania łańcuchem dostaw, w szczególności zakupów. Obecnie jako partner i wiceprezes jest odpowiedzialny za projekty doradcze w firmie OptiBuy – wiodącej firmie doradczej specjalizującej się w zarządzaniu łańcuchem dostaw


prof. Robert Gwiazdowski

Centrum im. Adama Smitha

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, doktor habilitowany nauk prawnych, doradca podatkowy. Specjalność naukowa: myśl polityczna, prawna i ekonomiczna. Specjalność praktyczna: prawo finansowe i podatkowe, prawo korporacyjne, prawo energetyczne. Doradca wielu polskich i zagranicznych przedsiębiorstw, zarówno wielkich koncernów (także giełdowych), jak i z sektora MSP. Autor książek: „Sprawiedliwość a efektywność opodatkowania. Pomiędzy progresją a podatkiem liniowym”, „Doktrynalne przesłanki i praktyczne konsekwencje progresywnego i proporcjonalnego opodatkowania dochodów” (w druku) oraz licznych opracowań i artykułów naukowych i publicystycznych. Specjalnośc: Ekonomia i Podatki


Tomasz Krawczyk

IT Logistics


Elżbieta Łukacijewska

Eurodeputowana Parlamentu Europejskiego, Komisja Transportu i Turystyki

Poseł Elżbieta Łukacijewska jest członkiem Komisji Transportu i Turystyki w Parlamencie Europejskim. Absolwentka Wydziału Zarządzania i Marketingu Politechniki Rzeszowskiej. Karierę polityczną rozpoczęła w 1998 r. Obecnie jest członkiem Komisji Transportu i Turystyki PE, a jej głównymi obszarami prac są: transport drogowy, kabotaż, kwestie bezpieczeństwa w transporcie, transport transgraniczny oraz społeczne aspekty transportu z uwzględnieniem płacy minimalnej.


Jeremi Mordasewicz

Konfederacja Lewiatan

Doradca zarządu Konfederacji Lewiatan, członek Rady Dialogu Społecznego, członek rad nadzorczych: Dr Irena Eris S.A. i ZUS, członek rady Fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju. Absolwent Politechniki Warszawskiej, inżynier na budowach w Polsce i za granicą, nauczyciel akademicki, przedsiębiorca budowlany. Członek Komisji ds. Reformy Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych 1994-1998. Członek Zespołu ds. Odbiurokratyzowania Gospodarki 1998-1999. Obecnie opiniuje projekty ustaw w zakresie skutków gospodarczych, formułuje rekomendacji w zakresie polityki gospodarczej i społecznej oraz upowszechnia wiedzę o gospodarce.


Robert Noworolski

Quest Change Managers


prof. zw. dr hab. Wojciech Paprocki

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Profesor zwyczajny w Katedrze Transportu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, współpracujący naukowo z licznymi uniwersytetami w Europie. Opublikował książki poświęcone funkcjonowaniu transportu kolejowego i systemów logistycznych, od 2011 r. kieruje zespołem specjalistów z różnych uczelni w Polsce, którzy prowadzą interdyscyplinarne badania poświęcone dynamice zmian we wzajemnych powiązaniach między sektorami transportu, energetyki oraz ICT. Posiada wieloletnie doświadczenie menedżerskie w sektorze transport-spedycja-logistyka (TSL). Członek zarządu BVL International Chapter Katowice.


Małgorzata Rusin

OEX E-Logistics, Grupa OEX

z wykształcenia jest socjologiem, ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Wrocławskim o specjalizacji komunikacja społeczna i badanie rynku oraz studia podyplomowe z Zarządzania Projektami na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w zarządzaniu projektami, doradztwie i opracowywaniu strategii, w trakcie swojej kariery zawodowej realizowała również projekty z zakresu badań marketingowych i projektowania UX. Początkowo w Divante pracowała jako Project Manager, następnie Customer Experience Director. Obecnie jako członek Zarządu i Chief Sales Officer odpowiada za relacje z najważniejszymi klientami, sprawy budżetowe, aktualne projekty i inne kluczowe aspekty działalności firmy.


Krzysztof Sarnecki

Quest Change Managers

Prezes Quest Change Managers - zawodowy negocjator, konsultant strategiczny, ekspert w zakresie marketingu i budowania przewagi rynkowej firm oraz agent zmian w procesach transformacji dużych i średnich firm. Praktyk, biznesman, założyciel i prezes Academy of Business & Career Development w Chicago (z ponad 20-letnim doświadczeniem zarządczym), konsultant, trener i coach kilkunastu tysięcy członków zarządów i menedżerów, pracujący z wieloma czołowymi firmami w Polsce i za granicą w dziedzinie transformacji, nowoczesnego zarządzania oraz nowoczesnej sprzedaży w ekonomii chaosu. Twórca pierwszej nielinearnej V Generacji Sprzedaży. W Polsce współpracuje bardzo ściśle z branżą transportową. Absolwent University of Illinois, Institute of Entrepreneurial Studies w Chicago oraz absolwent programu MBA Lake Forest Graduate School of Management w Lake Forest, Illinois.


Tomasz Sączek

PwC Polska

Interim manager, ekspert w projektach logistycznych, praktyk, doradca, trener, wykładowca. Posiadam 16-letnie doświadczenie w logistyce i łańcuchach dostaw. Jako Interim Dyrektor Logistyki zarządzałem procesem zmian w łańcuchu dostaw Baltona S.A. (Flemingo International Group Dubai). Obecnie zaangażowany jestem w projekty związane z logistyką operacyjną. Współpracuję z firmami consultingowymi w Polsce i zagranicą jako zewnętrzny ekspert praktyk (PwC, Roland Berger Strategy Consultants, Inverto AG). Wcześniej zarządzałem operacjami logistycznymi w dziale łańcucha dostaw Carrefour Polska. Jako doświadczony manager z sukcesami zarządzałem łańcuchami dostaw również w branży AGD (ARDO, Delonghi, BEKO, Gorenje). Specjalizuję się w obniżaniu kosztów łańcuchów dostaw, re-definiowaniu strategii logistycznych oraz przebudowie procesów. Posiadam doskonałą znajomość branży logistycznej. Jestem członkiem polskich i zagranicznych organizacji logistycznych m.in. jestem międzynarodowym doradcą największej organizacji logistycznej (region Zatoki Perskiej) z siedzibą w Dubaju. Jestem certyfikowanym trenerem Biznesu House of Skills, wykładowcą Akademii Leona Koźmińskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Regularnie zapraszany jestem jako prelegent konferencji logistycznych w kraju i zagranicą.


Maciej Wroński

Związek Pracodawców Transport i Logistyka Polska

Prezes Związku Pracodawców „Transport i Logistyka Polska. Prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Oprócz działalności w TLP, pracował też m.in. jako: rzemieślnik, przedsiębiorca, urzędnik w Ministerstwie Transportu i Gospodarki Morskiej, Krajowy Konsultant w Krajowej Radzie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, dyrektor Departamentu Dróg i Transportu Drogowego w Ministerstwie Transportu, dyrektor ds. legislacyjno-prawnych w Zrzeszeniu Międzynarodowych Przewoźników Drogowych oraz dyrektor Biura Prawnego w Ogólnopolskim Związku Pracodawców Transportu Drogowego. Do swoich szczególnych osiągnięć zawodowych zalicza m.in. współautorstwo większości aktów prawnych w zakresie ruchu i transportu drogowego, reformę systemu szkolenia kandydatów na kierowców i wdrożenie zmian i procesów związanych z wejściem Polski do Unii Europejskiej. Przez 17 lat uczestniczył w pracach komisji sejmowych i senackich związanych z transportem i ruchem drogowym. Brał udział w pracach na rzecz powołania Inspekcji Transportu Drogowego w Polsce. Jest autorem licznych publikacji, był wykładowcą na studiach podyplomowych i kursach akademickich. Przez wiele lat aktywny społecznie, działając m.in. na rzecz bezpieczeństwa drogowego i trzeźwości kierowców. W 2016 roku zajął 40 miejsce w rankingu “Gazety Prawnej” najbardziej wpływowych prawników w Polsce. Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz odznaką honorową „Zasłużony Dla Transportu RP”.


Łukasz Wysokiński

OEX E-Logistics, Grupa OEX

posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie zarządzania projektami, audycie procesów oraz sprzedaży, między innymi w grupach kapitałowych OEX, Asseco Poland, Prokom Software, Orkla Foods. W strukturach OEX Cursor S.A. pracuje od 2012 r., jako szef zespołu obsługującego projekty e-commerce i loyalty programs. Od 2017 roku pełni funkcję dyrektora rozwoju OEX E-Logistics, odpowiada za rozwój biznesu, oraz wdrażanie nowych procesów end2end w zakresie platform sprzedażowych.


Krzysztof Wieczorek

OEX E-Logistics, Grupa OEX

posiada ponad 15-letnie doświadczenie w obszarze logistyki. Z E-Logistics jest związany od 2009 roku. Odpowiada za zarządzanie centrum logistycznym i uruchomianie nowych projektów z zakresu logistyki e-commerce oraz materiałów POS. Wcześniejsze doświadczenia zawodowe zdobywał w strukturach Philip Morris, gdzie ozajmował się tworzeniem, zarządzaniem oraz obsługą logistyczną materiałów marketingowych. Krzysztof Wieczorek ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.