Prelegenci

Margareta Przybyła

doradczyni europoseł Danuty Jazłowieckiej


Maciej Wroński

Transport i Logistyka Polska

Prezes Związku Pracodawców „Transport i Logistyka Polska. Prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Oprócz działalności w TLP, pracował też m.in. jako: rzemieślnik, przedsiębiorca, urzędnik w Ministerstwie Transportu i Gospodarki Morskiej, Krajowy Konsultant w Krajowej Radzie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, dyrektor Departamentu Dróg i Transportu Drogowego w Ministerstwie Transportu, dyrektor ds. legislacyjno-prawnych w Zrzeszeniu Międzynarodowych Przewoźników Drogowych oraz dyrektor Biura Prawnego w Ogólnopolskim Związku Pracodawców Transportu Drogowego. Do swoich szczególnych osiągnięć zawodowych zalicza m.in. współautorstwo większości aktów prawnych w zakresie ruchu i transportu drogowego, reformę systemu szkolenia kandydatów na kierowców i wdrożenie zmian i procesów związanych z wejściem Polski do Unii Europejskiej. Przez 17 lat uczestniczył w pracach komisji sejmowych i senackich związanych z transportem i ruchem drogowym. Brał udział w pracach na rzecz powołania Inspekcji Transportu Drogowego w Polsce. Jest autorem licznych publikacji, był wykładowcą na studiach podyplomowych i kursach akademickich. Przez wiele lat aktywny społecznie, działając m.in. na rzecz bezpieczeństwa drogowego i trzeźwości kierowców. W 2016 roku zajął 40 miejsce w rankingu “Gazety Prawnej” najbardziej wpływowych prawników w Polsce. Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz odznaką honorową „Zasłużony Dla Transportu RP”.


Iwona Szwed

Biuro Prawne Arena 561

Prawnik, ekonomista, współwłaściciel Biura Prawnego Arena 561 z Krakowa, specjalizującego się w obsłudze prawnej firm transportowych. Pełnomocnik przedsiębiorców z branży transportu drogowego przed Inspekcją Transportu Drogowego oraz Państwową Inspekcją Pracy.


Tomasz Peterman

Hand4 Polska

Współtwórca projektu Wschodnie DNA w Zachodnim Biznesie. Hand4 Polska. Wieloletni praktyk zarządzania w biznesie. Od ponad 20 lat, wspiera swoim doświadczeniem i wiedzą zarządy spółek oraz kadrę managerską w obszarach: zarządzania opartego o wartości, organizacji i standardów pracy, strategii działania, oraz optymalizacji procesów. Ostatnie kilka lat zaangażowany w procesy rekrutacyjne i zarządcze w branży TSL. W zakresie projektu „Wschodnie DNA w Zachodnim Biznesie” rekrutował i zarządzał kierowcami z Azji Środkowej. Certyfikowany coach ICC.


Zbigniew Pawlak

Hand4 Polska

Współtwórca projektu Wschodnie DNA w Zachodnim Biznesie. Hand4 Polska. Znawca kultury wschodu, przez 10 lat mieszkał w Azji Środkowej, od 20 lat jako lider projektów międzynarodowych w Europie i Azji. Profesjonalne szlify zdobywał w regionach podwyższonego ryzyka: w Afganistanie, na Północnym Kaukazie i w Nepalu po trzęsieniu ziemi w 2015 r. Wiedzę akademicką i trening biznesowy uzyskał w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, gdzie mieszkał i przez lata zatrudniał emigrantów. Członek Królewskiego Towarzystwa Spraw Azjatyckich w Londynie.


Izabela Mrozek

Kancelaria Prawna Iuridica

Zajmuje się prawem gospodarczym oraz doradztwem prawnym przedsiębiorców branży transportowej w zakresie ich działalności, w szczególności przygotowywaniem pism procesowych w postępowaniach sądowych, opiniowaniem i sporządzeniem umów cywilnoprawnych i gospodarczych, prowadzeniem postępowań rejestrowych, a przede wszystkim reprezentuje przewoźników przed Border Force w sprawach związanych z nielegalnym przewozem imigrantów lub towarów zakazanych.


Mariusz Kołodziej

Cargo School


Jerzy Różyk

Kancelaria Brokerska CDS

Ponad 27 lat w branży ubezpieczeniowej (ocena ryzyka, ubezpieczenia, likwidacja szkód), w tym 12 lat w obsłudze podmiotów sektora TSL w zakresie oceny ryzyka, ubezpieczeń i szkód transportowych. Ukończył wydział inżynierski na WSUiB w Warszawie (techniczna i ekonomiczna diagnostyka ubezpieczeniowa i likwidacja szkód) oraz studnia magisterskie na tejże uczelni. Specjalizuje się w diagnostyce ryzyka transportowego, prawie transportowym, ubezpieczeniach transportowych (OCP i OCS). Jego główną specjalnością są ryzyka kradzieżowe i związane z oszustwami. Członek Rady Niezależnych Ekspertów Transportu TRANSORA.


Joanna Jasiewicz

Gide Loyrette Nouel

Adwokat we francuskiej Kancelarii Prawnej Gide Loyrette Nouel i pełnomocnik zarządu stowarzyszenia pracodawców Transport i Logistyka Polska.


Krzysztof Sarnecki

Quest Change Managers

Prezes, Quest Change Managers - zawodowy negocjator, konsultant strategiczny, ekspert w zakresie marketingu i budowania przewagi rynkowej firm oraz agent zmian w procesach transformacji dużych i średnich firm. Praktyk, biznesmen, założyciel i prezes Academy of Business & Career Development w Chicago (z ponad 20-letnim doświadczeniem zarządczym), konsultant, trener i coach kilkunastu tysięcy członków zarządów i menedżerów, pracujący z wieloma czołowymi firmami w Polsce i za granicą


Bartosz Blumczyński

frameLOGIC

Zastępca Dyrektora ds. Handlowych w frameLOGIC. Wieloletnie doświadczenie w doradztwie kompleksowych rozwiązań IT wspierających przedsiębiorstwa transportowe. Specjalista w dziedzinach monitorowania pojazdów, rozwiązań mobilnych dla kierowców oraz wspierania zarządzania transportem systemami IT.


Michał Stanik

TomTom Telematics

Kilkanaście lat doświadczenia w branży, duża znajomość problematyki transportu oraz wiele sukcesów w implementacji rozwiązań i poprawie efektywności firm transportowych.


Dmitrij Gabczenko

Grupa SKAT

Dyrektor w Grupie SKAT


Vasil Mikula

E100

Ekspert z wieloletnim doświadczeniem w branży transportowej. Specjalizuje się w doradztwie paliwowym, które realizuje, dokładnie wsłuchując się w potrzeby swoich klientów.


Mateusz Włoch

VIAON

Doświadczony trener, wykładowca na Wydziale Zarządzania i Transportu Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Członek zespołu projektowego pracującego nad rozwojem oprogramowania i sprzętu firmy INELO. Ekspert do spraw znajomości i wdrażania oprogramowania 4Trans®. Autor licznych artykułów merytorycznych w prasie branżowej. Do jego głównych zadań należy przeprowadzanie wdrożeń, szkoleń z zakresu analizy i rozliczania czasu pracy kierowców, szkoleń kierowców, szkoleń otwartych oraz warsztatów dla firm transportowych (ma na swoim koncie ponad 350 szkoleń i wdrożeń).


dr Adam H. Pustelnik

PWS Konstanta S.A.

Jest doktorem nauk ekonomicznych, dyplom uzyskał kończąc Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Na rynku finansowym pracuje od 1992 roku. Pierwsze doświadczenia zdobył na Śląsku, pracując w firmie ubezpieczeniowej Feniks, a następnie pełniąc ponad 6 lat rolę Dyrektora Regionalnego w Gerling Polska (ubezpieczyciel ryzyk przemysłowych). W 2001 roku przeniósł się do Warszawy, gdzie pracował dla majątkowego Commercial Union Polska (AVIVA), budując od zera dział ubezpieczeń indywidualnych, jako jego dyrektor. Następnie zajmował stanowisko członka zarządu w AIG Polska odpowiedzialnego za ubezpieczenia osobowe. Później, jako Dyrektor Generalny zarządzał firmą Genworth Financial w Polsce, gdzie, przez trzy i pół roku, budując firmę od podstaw osiągnął z zespołem pozycję jednego z liderów rynku bancassurance. W latach 2008 – 2011 zarządzał ubezpieczeniowymi spółkami Signal Iduna w Polsce, na stanowisku Prezesa Zarządu. W latach 2008 – 2012 blisko współpracował z Polska Izbą Ubezpieczeń, był wiceprzewodniczącym Komisji Ubezpieczeń Zdrowotnych i Wypadkowych. Od 2012 roku jest Prezesem Zarządu i Partnerem w firmie konsultingowej AhProfit, gdzie w ciągu siedmiu lat zrealizował z zespołem ponad 50 projektów doradczych, w tym także w obszarze fuzji i przejęć. Z PWS Konstanta S.A. współpracuje od 2017 roku, gdzie od września 2018 roku pracuje jako wiceprezes Zarządu. Jest licencjonowanym brokerem ubezpieczeniowym i reasekuracyjnym.


Marcin Kutzmann

TIMOCOM

Absolwent Wydziału Finanse i Rachunkowość Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu, specjalizacja - Logistyka: Organizacja i Finanse. W 2011 roku dołączył do grona pracowników firmy D.A. Korbut - przedstawiciela TimoCom na Polskę, Kraje Bałtyckie i WNP. Jako osoba współtworząca dział Business Development odpowiada za wdrażanie, prowadzenie i rozwijanie nowych inicjatyw, a także współpracę z wewnętrznymi i zewnętrznymi klientami


Paweł Judek

Kancelaria Prawna Działyński & Judek

Jest radcą prawnym, partnerem w kancelarii Działyński i Judek Spółka Partnerska Radców Prawnych w Poznaniu. Prowadzi blog poświęcony prawu transportowemu pod adresem www.transportoweprawo.pl. Specjalizuje się w prawie transportowym i prowadzeniu sporów sądowych.


Paweł Skupniewicz

VIAON

Regionalny manager sprzedaży


Ewelina Gradowska

Polthermo

Pracuje od 2011 r. w firmie transportowej Polthermo Jan Thomsen. Od 2015 r. pełni funkcję prokurenta firmy i zarządza firmą w imieniu właściciela, nadzorując pracę kierowców oraz pracowników biurowych. Na co dzień wykorzystuje nowoczesne rozwiązania oferowane przez TomTom Telematics m.in. do rozliczania podróży służbowych kierowców, minimalnej płacy niemieckiej oraz poprawy jakości współpracy z klientem oraz kierowcą.


Martin Pfnür

Pfnür Rechtsanwälte PartGmbB

Jako adwokat specjalizuje się w obsłudze polskojęzycznych przedsiębiorców, w szczególności w dziedzinie prawa transportowego, w której zdobył dodatkowe kwalifikacje jako Fachanwalt für Transport- und Speditionsrecht. Mecenas Pfnür jest przewodniczącym Komisji Prawa Transportowego i Spedycyjnego Izby Adwokackiej w Saksonii.


Michał Noga

HOGS

Ekspert z wieloletnim doświadczeniem w branży transportowej. Współtwórca systemów TMS, inteligentnych rozwiązań transportowych. Odpowiada za: wdrażanie, wprowadzanie i prowadzenie nowych projektów, a także za współpracę z wewnętrzymi i zewnętrznymi klientami.


Marcn Górski

Betacom S.A.

Dyrektor Handlowy