Prelegenci

Łukasz Chwalczuk

Kancelaria Prawna Iuridica

managing partner w Kancelarii Prawnej Iuridica, prezes zarządu OSPTN, ESTA Transport Section Executive, finalista Rising Stars Prawnicy - liderzy jutra 2015. Uznany prelegent na wielu spotkaniach i konferencjach transportowych, doświadczony prawnik, autor wielu artykułów o tematyce transportowej.


Tomasz Filipowski

Kancelaria Prawna Siuda, Filipowski

Radca prawny. Od roku 1999 r. członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Stażysta Université Catholique de Louvain Louvain-La-Neuve (Belgia). Założyciel i wspólnik Kancelarii Siuda, Filipowski i Partnerzy. Od początku działalności spółki zajmuje się doradztwem i bieżącą obsługą podmiotów gospodarczych polskich i zagranicznych. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie prawa gospodarczego oraz w prowadzeniu sporów sądowych.


Arkadiusz Góra

OCRK

Ekspert OCRK w zakresie ITD i PIP


Joanna Jasiewicz

Kancelaria Prawna Gide Loyrette Nouel

Adwokat we francuskiej Kancelarii Prawnej Gide Loyrette Nouel i pełnomocnik zarządu stowarzyszenia pracodawców Transport i Logistyka Polska.


Łukasz Kuczkowski

Kancelaria Prawna Raczkowski Paruch

radca prawny z ponad 11 letnim doświadczeniem w prawie pracy. Kieruje poznańskim biurem Kancelarii Prawnej Raczkowski Paruch. Wspiera wiele firm transportowych w różnych pracowniczych aspektach ich działalności.


Robert Kuczyński

TomTom Telematics

Sales Manager w TomTom Telematics.


Tytus Małecki

VIAON


Rafał Pogorzelski

Kancelaria doradztwa podatkowego Jamróz i Pogorzelski

prawnik, ekspert i licencjonowany doradca podatkowy. Doświadczenie zawodowe w zakresie podatków oraz ceł zdobywał m.in. podczas kilkuletniej pracy w Ministerstwie Finansów RP. W ostatnich latach pracował w rmie PriceWaterhouseCoopers, świadcząc kompleksowe usługi doradcze dla klientów z różnych branż, w tym TSL. Obecnie jest partnerem w Kancelarii Doradztwa Podatkowego Jamróz i Pogorzelski, gdzie koncentruje się na współpracy m.in. z podmiotami zaangażowanymi w obsługę międzynarodowego obrotu towarowego.


Margareta Przybyła

Parlament Europejski

Doradczyni europoseł Danuty Jazłowieckiej, Komisja Zatrudnienia i Spraw Socjalnych PE.


Krzysztof Pusłowski

Trimble


Krzysztof Sarnecki

Quest Change Managers


Michał Stachowski

COFACE

Manager z 17-letnim doświadczeniem w skutecznym odzyskiwaniu należności na każdym etapie procesu windykacyjnego. Posiada wieloletnią praktykę we wdrażaniu i nadzorowaniu procesów windykacji oraz obsługi klienta. Dysponuje uprawnieniami mediatora oraz doświadczeniem w prowadzeniu negocjacji. Zdobytą wiedzę przekazuje w trakcie prowadzenia licznych szkoleń i coachingów. W marcu 2013 r. rozpoczął pracę w Coface, gdzie na początku brał czynny udział w udoskonaleniu procedur windykacyjnych – zarówno windykacji krajowej, jak i zagranicznej na rzecz polskich wierzycieli. Od dwóch lat odpowiedzialny jest za sprzedaż produktu windykacji w Coface. Na co dzień odpowiada za funkcjonowanie Działu Windykacji oraz Zespołu Handlowego.


Iwona Szwed

Biuro Prawne Arena 561

Prawnik, ekonomista, współwłaściciel Biura Prawnego Arena 561 z Krakowa, specjalizującego się w obsłudze prawnej firm transportowych. Pełnomocnik przedsiębiorców z branży transportu drogowego przed Inspekcją Transportu Drogowego oraz Państwową Inspekcją Pracy.


Szymon Wiliński

COFACE

Szymon Wiliński pełni w Coface funkcję Dyrektora Rozwoju Informacji Gospodarczej. Wcześniej odpowiedzialny był za kontakty z kluczowymi klientami oraz rozwój produktów serwisowych Coface. Z rynkiem wywiadowni gospodarczych związany jest od 18 lat. Swoje wszechstronne doświadczenie buduje współpracując na co dzień ze spółkami Grupy Coface oferującymi także ubezpieczenie należności, faktoring oraz windykację B2B, które wykorzystują informację gospodarczą w codziennej działalności związanej z oceną ryzyka dłużnika. Jest absolwentem Zarządzania i Marketingu na Politechnice Koszalińskiej oraz Handlu Zagranicznego w Prywatnej Wyższej Szkole Businessu i Administracji w Warszawie.


Arthur Winczura

Kancelaria Balduin & Pfnür PartGmbB Rechtsanwälte

Adwokat w Kancelarii Adwokackiej Balduin & Pfnür PartGmbB Rechtsanwälte, specjalizujący się w prawie spółek i w prawie pracy. Posiada doświadczenie w obsłudze polskich i niemieckich przedsiębiorstw średniej wielkości w zakresie prawa gospodarczego.


Mateusz Wojciechowski

REDTORTUGA

Sales Representative w REDTORTUGA