Prelegenci

Elżbieta Łukacijewska

eurodeputowana, członek Komisji Transportu i Turystyki w Parlamencie Europejskim.

Poseł Elżbieta Łukacijewska jest członkiem Komisji Transportu i Turystyki w Parlamencie Europejskim. Absolwentka Wydziału Zarządzania i Marketingu Politechniki Rzeszowskiej. Karierę polityczną rozpoczęła w 1998 r. Obecnie jest członkiem Komisji Transportu i Turystyki PE, a jej głównymi obszarami prac są: transport drogowy, kabotaż, kwestie bezpieczeństwa w transporcie, transport transgraniczny oraz społeczne aspekty transportu z uwzględnieniem płacy minimalnej.


Martin Pfnür

kancelaria prawna Balduin & Pfnür PartGmbB
Rechtsanwälte

Jako adwokat specjalizuje się w obsłudze polskojęzycznych przedsiębiorców, w szczególności w dziedzinie prawa transportowego, w której zdobył dodatkowe kwalifikacje jako Fachanwalt für Transport- und Speditionsrecht. Mecenas Pfnür jest przewodniczącym Komisji Prawa Transportowego i Spedycyjnego Izby Adwokackiej w Saksonii.


Maciej Wroński

Związek Pracodawców Transport i Logistyka Polska

Prezes Związku Pracodawców „Transport i Logistyka Polska. Prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Oprócz działalności w TLP, pracował też m.in. jako: rzemieślnik, przedsiębiorca, urzędnik w Ministerstwie Transportu i Gospodarki Morskiej, Krajowy Konsultant w Krajowej Radzie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, dyrektor Departamentu Dróg i Transportu Drogowego w Ministerstwie Transportu, dyrektor ds. legislacyjno-prawnych w Zrzeszeniu Międzynarodowych Przewoźników Drogowych oraz dyrektor Biura Prawnego w Ogólnopolskim Związku Pracodawców Transportu Drogowego. Do swoich szczególnych osiągnięć zawodowych zalicza m.in. współautorstwo większości aktów prawnych w zakresie ruchu i transportu drogowego, reformę systemu szkolenia kandydatów na kierowców i wdrożenie zmian i procesów związanych z wejściem Polski do Unii Europejskiej. Przez 17 lat uczestniczył w pracach komisji sejmowych i senackich związanych z transportem i ruchem drogowym. Brał udział w pracach na rzecz powołania Inspekcji Transportu Drogowego w Polsce. Jest autorem licznych publikacji, był wykładowcą na studiach podyplomowych i kursach akademickich. Przez wiele lat aktywny społecznie, działając m.in. na rzecz bezpieczeństwa drogowego i trzeźwości kierowców. W 2016 roku zajął 40 miejsce w rankingu “Gazety Prawnej” najbardziej wpływowych prawników w Polsce. Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz odznaką honorową „Zasłużony Dla Transportu RP”.


Marta Walędziak-Skowrońska

Kancelaria Prawna Noer

Posiada ponad dwunastoletnie doświadczenie zawodowe z zakresu prawa pracy, prawa zabezpieczeń społecznych, zatrudnianiu cudzoziemców, prawa ochrony danych i własności intelektualnej, jak i w prowadzeniu postępowań sądowych i mediacyjnych. Specjalizuje się głównie w kwestiach indywidualnego i zbiorowego prawa pracy. Jest ekspertem w zakresie outsourcingu i optymalizacji kosztów zatrudnienia, transferu pracowników, restrukturyzacji i grupowych zwolnień. Brała udział w licznych transakcjach due diligence i M&A, w tym w dwóch połączeniach dużych polskich banków. Marta prowadzi również postępowania sądowe z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych oraz cywilnoprawe. Posiada bogate doświadczenie z zakresu prawa ochrony danych osobowych, obejmujące audyty bezpieczeństwa przetwarzania danych.


Joanna Karkoszka

Kancelaria Prawna Gide Loyrette Nouel

Jest adwokatem wpisanym na listę Izby Adwokackiej w Paryżu oraz prawnikiem zagranicznym wpisanym na listę Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Specjalizuje się w prawie spółek handlowych, w szczególności w transakcjach fuzji i przejęć oraz private equity. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wydziału Prawa Europejskiego i Międzynarodowego Uniwersytetu François Rabelais w Tours we Francji. Zdobywała doświadczenie zawodowe w międzynarodowych, renomowanych kancelariach w Polsce oraz we Francji, praktykując zarówno prawo polskie, jak i francuskie. Aktualnie pracuje w departamencie Corporate/M&A we francuskiej kancelarii prawnej GIDE LOYRETTE NOUEL w Warszawie.


Joanna Jasiewicz

Kancelaria Prawna Gide Loyrette Nouel

Adwokat we francuskiej Kancelarii Prawnej Gide Loyrette Nouel i pełnomocnik zarządu stowarzyszenia pracodawców Transport i Logistyka Polska.


Ewa Szabelska

Wega-A

Asystentka Zarządu w firmie P.W. Wega A Sp. z o.o. z Kalisza, specjalizującej się w przewozach gotowych samochodów osobowych. Jest absolwentką zarządzania i marketingu.


Paweł Judek

Kancelaria Prawna Działyński & Judek

Jest radcą prawnym, partnerem w kancelarii Działyński i Judek Spółka Partnerska Radców Prawnych w Poznaniu. Prowadzi blog poświęcony prawu transportowemu pod adresem www.transportoweprawo.pl. Specjalizuje się w prawie transportowym i prowadzeniu sporów sądowych.


Bartosz Blumczyński

frameLOGIC

Zastępca Dyrektora ds. Handlowych w frameLOGIC. Wieloletnie doświadczenie w doradztwie kompleksowych rozwiązań IT wspierających przedsiębiorstwa transportowe. Specjalista w dziedzinach monitorowania pojazdów, rozwiązań mobilnych dla kierowców oraz wspierania zarządzania transportem systemami IT.


Łukasz Chwalczuk

Kancelaria Prawna Iuridica

managing partner w Kancelarii Prawnej Iuridica, prezes zarządu OSPTN, ESTA Transport Section Executive, finalista Rising Stars Prawnicy - liderzy jutra 2015. Uznany prelegent na wielu spotkaniach i konferencjach transportowych, doświadczony prawnik, autor wielu artykułów o tematyce transportowej.


Mariusz Paśnicki

ExxonMobil


Daniel Żórawski

Transics a WABCO Company

Absolwent Politechniki Warszawskiej. Od 2007 roku jeden z członków zespołu Transics Poland. Odpowiada za doradztwo w zakresie wyboru systemu FMS, pomoc w ocenie zwrotu z inwestycji i obsługę sprzedażową oraz posprzedażowa.


Krzysztof Fabiński

E100

specjalista ds. kluczowych klientów firmy E100. Posiada dziesięcioletnie doświadczenie w branży transportowej. Jest ekspertem w dziedzinie oszczędzania w firmach transportowych poprzez obniżenie kosztów paliwa. Dzięki temu współpraca z firmami transportowymi przebiega owocnie i komfortowo.


Marcin Fornal

Euromaster Polska

Od 9 lat w branży - wpierw jako pracownik wsparcia sprzedaży w koncernie Michelin, następnie jako przedstawiciel techniczno-handlowy w segmencie opon ciężarowych, a od 3 lat w sieci serwisów Euromaster, gdzie zajmuje się obsługą kluczowych klientów z branży transportowej, wdrażaniem narzędzia FIT (Fleet Inspection Tool) i prowadzi assistance ogumienia dla przewoźników w kraju i za granicą. Absolwent Wyższej Szkoły Ekonomicznej oraz Wyższej Szkoły Celnej w Warszawie.


Mateusz Włoch

INELO

Doświadczony trener, wykładowca na Wydziale Zarządzania i Transportu Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Członek zespołu projektowego pracującego nad rozwojem oprogramowania i sprzętu firmy INELO. Ekspert do spraw znajomości i wdrażania oprogramowania 4Trans®. Autor licznych artykułów merytorycznych w prasie branżowej. Do jego głównych zadań należy przeprowadzanie wdrożeń, szkoleń z zakresu analizy i rozliczania czasu pracy kierowców, szkoleń kierowców, szkoleń otwartych oraz warsztatów dla firm transportowych (ma na swoim koncie ponad 350 szkoleń i wdrożeń).


Jerzy Jezuit

DKV Euro Service Polska

Absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach, z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w pracy z systemami informatycznymi oraz implementowaniu rozwiązań informatycznych w przedsiębiorstwach. Pracował jako programista, wdrożeniowiec, kierownik działu informatyki oraz dyrektor ds. handlowych. Z DKV związany od 14 lat. Specjalizuje się w adaptacji rozwiązań oferowanych przez DKV Mobility Services Group dla przedsiębiorstw transportowych i logistycznych.


Sebastian Hunicz

VIAON

Absolwent Wydziału Ekonomii SGGW oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Od kilkunastu lat związany z obszarem sprzedaży. W tym czasie przeszedł etapy kariery zawodowej od przedstawiciela handlowego do osoby zarządzającej działami sprzedaży w firmach z branży bankowej, telekomunikacyjnej oraz wywiadowni gospodarczej. Autor i współautor wielu produktów oraz procesów sprzedażowych. Prelegent na licznych spotkaniach, szkoleniach i konferencjach transportowych. Od 2014 roku szef sprzedaży w OCRK, największej w Polsce firmie outsourcingowej zajmującej się profesjonalnym rozliczaniem czasu pracy kierowców oraz płacy minimalnej w Europie. Obecnie Dyrektor Działu Sprzedaży dystrybutora VIAON.


Marcin Kutzmann

TimoCom

Absolwent Wydziału Finanse i Rachunkowość Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu, specjalizacja - Logistyka: Organizacja i Finanse. W 2011 roku dołączył do grona pracowników firmy D.A. Korbut - przedstawiciela TimoCom na Polskę, Kraje Bałtyckie i WNP. Jako osoba współtworząca dział Business Development, odpowiada za wdrażanie, prowadzenie i rozwijanie nowych inicjatyw, a także współpracę z wewnętrznymi i zewnętrznymi klientami.


Marcin Górski

VIAtms


Dariusz Terlecki

TomTom Telematics

Dariusz Terlecki jest Dyrektorem Handlowym z ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym zdobytym w wielu branżach B2B – technologicznej, BPO, contract stationary i fmcg, w firmach o kapitale polskim i międzynarodowym. Specjalizuje się w budowaniu i skutecznym wdrażaniu strategii handlowej zapewniającej wysoki i stabilny wzrost organiczny. Z sukcesem przeprowadził kilka transformacji firm, doprowadzając do ich dynamicznego rozwoju.


Iwona Szwed

Biuro Prawne Arena 561

Prawnik, ekonomista, współwłaściciel Biura Prawnego Arena 561 z Krakowa, specjalizującego się w obsłudze prawnej firm transportowych. Pełnomocnik przedsiębiorców z branży transportu drogowego przed Inspekcją Transportu Drogowego oraz Państwową Inspekcją Pracy.