Transport Manager Meeting Katowice 07.03.19

Transport Manager rozpoczął sezon konferencyjny w Katowicach

 

O polskim transporcie na Górnym Śląsku

 

Najmocniejszym akcentem pierwszej tegorocznej konferencji z cyklu Transport Manager Meeting była prelekcja Iwony Szwed z Biura Prawnego Arena 561, która opisała francuską „akcję bezpośrednią” w polskiej siedzibie jednego z naszych przewoźników z południa kraju. Aż trudno uwierzyć, że francuski sędzia śledczy w asyście francuskiej żandarmerii i pod okiem … polskiej policji weszli z rana w Polsce do firmy transportowej i na oczach załogi wyprowadzili właścicieli, których jedyną „winą” było, że legalnie, zgodnie z prawem unijnym, wozili towary dla francuskiej spedycji.

Prelekcje dotyczyły najważniejszych tematów dla przyszłości branży transportowej, jak procedowania i brzmienia Pakietu Mobilności, o czym mówili: Margareta Przybyła, asystentka europoseł Danuty Jazłowieckiej z Komisja Zatrudnienia i Spraw Socjalnych PE i Maciej Wroński, prezes związku pracodawców Transport i Logistyka Polska. Do tematu nawiązywała w kontekście rozporządzenia Rzym I, Joanna Jasiewicz z francuskiej kancelarii prawnej Gide Loyrette Nouel.

Brexit coraz bliższy

Krzysztof Sarnecki z Quest Change Managers udowadniał, że „Jak Cię widzą, tak z Tobą biznes prowadzą (…)”. Mówił o wpływie marki i wizerunku firmy na sukces w biznesie. Nie mogło zabraknąć prelekcji nawiązującej do przygotowywania się firm transportowych do Brexitu, wszak każdego dnia wjeżdża do Zjednoczonego Królestwa 1,2 tys. ciężarówek na polskich numerach rejestracyjnych. Praktycznych porad na ten temat udzieliła Izabela Mrozek z Kancelarii Prawnej Iuridica.

Okazuje się, że sprawa konieczności wypłacania kierowcom ciężarówek ryczałtów za „niewygody” nocowania w kabinach nie została jeszcze całkowicie zakończona. O tym, że korzystne dla przewoźników rozwiązania są coraz bliższe mówił mecenas Paweł Judek z Kancelarii Prawnej Działyński i Judek.

Narzędzia dla transportowców

Ważną częścią konferencji były prelekcje jej partnerów, bez których wydarzenie to nie mogłoby się odbywać bezpłatnie dla uczestników, którymi są właściciele firm transportowych i managerowie przedsiębiorstw branży transportowo–spedycyjno–logistycznej. Swoje najnowsze rozwiązania informatyczne dla tej branży zaprezentowali więc przedstawiciele dostawców usług telematycznych, jak: VIAON, frameLOGIC, VIA TMS i TomTom Telematics.

Z dużym zainteresowaniem uczestników spotkały się prelekcje Michala Nogi z firmy Hogs, dostawcy map cyfrowych dla transportu, Dmitrija Gabczenki z Grupy SKAT, poszukującej partnerów transportowych, Marcina Kutzmana z platformy transportowej – TimoCom, Vasila Mikuly z E100 – dostawcy kart paliwowych, Adama Pustelnika z firmy brokerskiej PWS Konstanta, czy Mariusza Kołodzieja z Cargo School – firmy kształcącej spedytorów.

TMM nie mógłby się odbyć również bez partnerów, którzy mieli swoje stoiska w foyer sali konferencyjnej. Były to takie firmy jak: Marcos Bis, Astrata, Transics a Wabco Company, Trimble Transport&Logistics, DKV Euro Services, czy LIS.

Zapraszamy na kolejny TMM – do Warszawy – 25 czerwca.